Upute za ponašanje prilikom povratka u dom

Poštovani učenici i studenti,

sukladno mjerama Vlade RH i MZO kojima se omogućava održavanje praktične nastave i polaganje strukovnih ispita, odnosno maturalnih ispita za učenike srednjih škola i održavanje fakultetskih obveza na visokim učilištima, od 25.05.2020. godine, dopušta se povratak učenika i studenata koji imaju potrebu u đački dom.

Povratak učenika u dom provodi se u dogovoru sa svojim matičnim odgajateljem, a povratak studenata uz prethodan dogovor s profesorom Zrilićem.

Uz postojeća pravila kućnog reda , a temeljem preporuka i uputa HZJZ za sprječavanje zaraze u prostorima doma potrebno je pridržavati se sljedećeg:

1. prilikom ulaska u dom na porti izmjeriti temperaturu uz obveznu dezinfekciju ruku,
  2. preporuča se nositi zaštitnu masku i rukavice u zatvorenom prostoru,
  3. učenici i studenti ulaze u dom jedan po jedan uz držanje razmaka od 2 metra,
  4. u dom se ulazi samo na glavni ulaz,
  5. osobe u pratnji učenika ne smiju ulaziti u dom,
  6. gostima koji nisu stanari doma nije dopušten ulazak u dom,
  7. hrana naručena izvana preuzima se na porti doma uz držanje propisanih mjera zaštite,
  8. unutar prostora doma preporuča se održavanje razmaka od 1, 5 metra,
  9. pridržavati se uputa HZJZ o pojačanoj osobnoj higijeni kao i svim mjerama zaštite od širenja infekcije,
  10. prilikom dolaska u dom sa sobom donijeti toplomjer,
  11. zabranjeno je okupljanje u sobama i zadržavanje po hodnicima, na stubištima i ostalim zajedničkim prostorima,
  12. uporaba zajedničkih sanitarnih čvorova organizirana je prema oznakama broja sobe na vratima sanitarnog čvora kojeg koriste stanari navedenih soba,
  13. u restoranu doma stolovi su rezervirani za iste korisnike,
  14. obavezno je korištenje domske posteljine,
  15. u slučaju povišene temperature i/ili respiratornih simptoma korisnik treba odmah obavijestiti dežurne odgajatelje i/ili osobu na porti, te ostati u svojoj sobi do dogovora s liječnikom.

objavio: Rade Zrilić   datum: 26. 5. 2020.

« Svibanj 2024 »