ODRŽAN I PETI DOMSKI KVIZ OPĆEG ZNANJA

U utorak, 31. siječnja, održan je peti Domski kviz općeg znanja na kojem je sudjelovalo 11 ekipa. Nakon specijalnog božićnog izdanja kviza koji se pola sastojao od pitanja vezanih za Božić, sada su kategorije bile standardne. Prvih 5 pitanja je "zagrijavanje" gdje su malo jednostavnija pitanja, zatim dolazi posebna kategorija od 5 pitanja koja je svaki put vezana za neku drugu tematiku, ovaj put su tema bili gradovi, i na kraju dolazi standardna random desetka od pitanja vezanih za razna područja. Ovaj put je ekipa "Supersporta" bila spretnija i sretnija i u samom foto finišu na zadnjem pitanju odnijela pobjedu ispred odlične ekipe "Šećeri i nebitni", dok je ekipa BI-BI zasluženo uzela 3. mjesto. Kviz je organizirao i vodio odgajatelj Toni Galov uz malu pomoć odgajatelja Ivana Kneževića. Učenici su i ovaj put pokazali zavidnu razinu znanja te logičkog razmišljanja i zaključivanja jer su pitanja postavljena tako da se do odgovora može doći kroz dobro čitanje pitanja i hintova u popratnim fotografijama te glazbi. Najvažnije od svega da su se učenici dobro zabavili, kvalitetno podružili i naučili nešto novo. Kviz će se opet održati za 2-3 tjedna.

Zahvaljujemo se "Richard Gyrosu" te caffe barovima "Teatro", "Dišpet" i "72"  na donacijama i nagradama za prve 3 ekipe, a isto tako i pretposljednju ekipu.

objavio: Toni Galov   datum: 7. 2. 2023.

« Svibanj 2024 »